INFUTIK

Õppeinfosüsteem aastast 1992, mis oli kasutusel majandusteaduskonnas, matemaatikateaduskonnas, bioloogia-geograafiateaduskonnas ning sotsiaalteaduskonnas

Vt. ka Diplomitöö.

Käeharjutused ülikooli tööinfo, ütleme nii, digitaliseerimiseks said tehtud … 80-te keskel peale armeeteenistust. Eks nn. komsomolitöö ajendas ehk tollal kõige rohkem, oli vaja ju korrektselt teada … liikmeskonda. Kõik see on mõneti kokku võetud diplomitöös Üliõpilasregister (1989), ajalooline vaade on toodud osas III.

Meenub, et eelmise sajandi 80-te teisel poolel oli ETV Tartu stuudios tehtud asjakohane saade "Telekool. Taskutark" saatesarja (tänud sarja nime meenutamaks ERR'i arhiivile) raames, mis omamoodi tutvustas arvutite kasutuselevõttu matemaatikateaduskonna õppetööarvestuses. Usutavasti tollane teaduskonna õppeprodekaan IIS meie "ülesastumise" viisi peale pikka vimma ei pidanud. Pole kindel, aga need saated pole vist ERR'i arhiivis säilinud, neid vist (pikemaks) ei salvestatudki.

Õppeinfosüsteem Infutik sai majandusteaduskonnas kasutusele võetud ... aastal 1992. Kasutusel oli süsteem aktiivselt lisaks majandus- ja matemaatikateaduskonnale (fikseeritud 08.01.1995) ka bioloogia-geograafia- (28.09.1995) ning sotsiaalteaduskonnas (19.04.1996). Jutt on teaduskondade dekanaatidest, tollal käis kogu õppetööarvestus (tulemuste fikseerimised, protokollide väljastamised jms.) ju seal. (Kui mälu ei peta, siis kiikasid seda ka õigus- ning filosoofiateaduskonna omad, aga … (meenutades) ilmselt taoline „uuendus“ neile ei istunud, tollal tegi see nende (tava)elu pigem keerulisemaks, ütleme nii.)

Kirjutatud oli süsteem dBase’is/FoxPro's, süsteemid FoxBase/FoxPro (viimane juba Microsoft’i toode) ja hilisemas (Windows’i versioonis) Visual FoxPro. Jah, esmalt oli nn. DOS’i versioon, aja möödudes sai kõik Windows’i jaoks ümber kirjutatud, huh!, oli ettevõtmine.

Infutik oli majandusteaduskonnas kasutusel ka tudengite jaoks (read-only) arvutiklassidest (arvates september 1995) ja üldse kogu teaduskonna (esmalt Nooruse tänava, hilisemas Narva mnt 4) lokaalvõrgust, Avatud Ülikool’i (~ täiendkoolituse) tekkega ka seal. Hilisemas said kõik eelnimetet teaduskondade tudengid ligi oma õppetööinfole ka veebiliidese kaudu, see oli pelgalt lihtne Perl’i skript.

Infutik DOS