Saatmata jäänud vastus listi

Tere taas!

Tänaseks [15.07.2014] ei ole endiselt paistmas neid kõnealuseid telefoninumbreid.

Jah, antudki temaatika on must-valgelt (taas!) tõstatanud kaugelt tõsisema probleemi ning väljunud ka selles osas IT osakonna raamest. Kõik on juhtimisega nii ametis, et see on juba kujunenud eesmärgiks omaette! … Ja juhte aga tekib!

Olgu etteruttavalt öeldud, et ma soovin selle temaatika osas rektori-poolset hinnangut.

Mõeldes tagasi viimastele kuudele, ehk ka aastale ning tol teisipäeval toimunule (mil tehti ettepanek kokkuleppel töölt lahkuda jne.), mis on teatud tööstiili ning suhtumist jm. iseloomustav juba iseenesest ja ka fakt iseenesest (ja ei olnud neljasilmavestlus, õnneks, vaid "kuuesilmavestlus", oleme korrektsed), … ning kogudes mõtteid siin (majandusteaduskonna) majas kolleegidega suheldes (keda ma ka toimunust kohe informeerisin) ning lugedes [Wednesday, May 14, 2014 1:29 PM] – minugi hinnangul väga kokkuvõtvat, tõesti – kirja ja lisades selle pikalt … vindunud … riigihanke temaatika, mis on samuti iseloomustav …, siis võiks öelda, et endagi kurvastuseks pean ma nimetama, et selline "otsustatud" ja "töötad vastu" ja "vallandame" jms. retoorikat kandev juhtimise stiil (ma'i teagi, kas saab seda juhtimiseks nimetada, mina ei nimetaks) kasutajatoe talituses just ongi, vähemasti mina näen ja tunnen sedapsi. Sügisest. Olgu see siinkohal selgelt välja öeldud. Just-nimelt selline eba-mis-iganes nagu see riigihanke teemalgi esitatu. Ning, se(llin)e "juhtimine" ja sellest johtuv töökultuur ja otsused on üpriski katastroofiline! Piisab, kui kõneleda inimestega, otse. (Ning mitte vaid ühe talituse piires.) Vaadata, kuidas ja kui kaua ja pikalt on tulnud seniks "lahata" seda riigihanke teemat, lugeda sealseid "otsuseid", uskumatu!, ning … kogu seda konteksti arvestades ei ole minu lahkumine lahenduseks selle seisu (ehk!) paremaks muut(u)misel. Oleks see nii! (Tõsi, ma usun tõesti, et kantsler võtab selle riigihanke loo ette ja sellest piisabki lahenduseks. Naiivne nagu ma olen!) Suht loogiline on ka, et … kui ei oleks tõsiseid puudujääke milles-iganes, siis poleks ka antud teemasid siinkohal tõstatunud. Ja see, rõhutan, millise tulemuseni see temaatika jõudnud on … lubamatu! Praegu neist sisuliselt üle vaatamine tähendab, et varem-v-hiljem … oleme nende juures tagasi! Isegi kui … sel "sipelgal" minna lasta. Ning, minu teada on ka varasemas, aasta algul, just sellise "juhtimisstiili"/persooni mittesobivusele ning teistele puudustele tähelepanu juhitud, kas pole!? … Mis viib mõttele, et võib olla on hoopis hullem lugu.

Kõrgema hariduse omandamise aastad tagavad mh-s ka teatud kultuuritunnetuse ning suhtlemisoskuse, enamasti isegi tahes-tahtmata, valmiduse olla ka juhiks – tegelt ju kõrghariduse andmisega "valmistab" ühiskond mh-s just-nimelt juhte, oma erialal toimetamiseks ja enamakski. Ning mitte asjata ei ole selline formaalne eeldus kirja pandud peaspetsialistide koha nõudlejatele, sest mh-s peavad nad sel ametil olema võimelised end (ka kirjalikult) väljendama ning ka teiste inimestega suhtlema, vajadusel inimeste tegemisi juhtima ning pädevaid ja kompetentseid otsuseid vastu võtma. Arusaadavalt tundma akadeemilist … kultuuri. Ja sellisel eeldusel, kordan taas, ehk ei tõstatukski antud temaatika. Juht ei ole keskit iseenesest. Neid peaks olema kak-ras nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik – see "sipelgas" on oluline, olgu ta siis akadeemiline v vähem akadeemiline. …

Mul on siinkohal ka ettepanek, et ITo juht ning talituste juhid tooksid veebis ära oma CV'd. Ja siis ehk tekib mul veel üks küsimus.

Samuti pakuks välja nn. "juhibaromeetri" idee, mis tähendab, et nii allüksus tervikuna kui talituste kaupa saaks anda vähemalt kvartalis korra oma hinnangu juhi kohta. Seal tooks ma välja paar-kolm aspekti.

Olgu ka nimetatud, et siinsed (teaduskonna) kolleegid olid juhtunust … hämmingus, pehmelt öeldes. On endiselt. Suht kõrvalseisja hinnang toimuvale oli üpris hirmutav … . Sellest aga ehk edaspidi.

Samuti, mind on tööle võtnud rektor (küll mitte praegune, vaid … x-üle-eelmine) ning kindlasti peab mind huvitama tema arvamus, tõsi, nagu ka kantsleri oma.

"Telefonid veebis"-teemal olen aga endiselt seda meelt, et need peaksid seal (tagasi) olema. Nagu see on kogu ülikooliperel. Telefon on üks töö abivahenditest, küll aga ei lühenda telefoninumbrite esitamine ei ühel ega teisel teemas toodud variandis meie kohustust tööandja ees tööaegade suhtes.

Terv, Alar.